تلفن 91002201 -031

همراه 09130294933

فروش و اجرای تاسیسات - نصب و تعمیرات (پمپ اب . پکیج گازی . شوفاژ . کولر . تجهیزات بهداشتی .توالت فرنگی...)

مخازن تحت فشار پمپ آب خانگی


مخازن تحت فشار پمپ آب خانگی چیست؟

مخازن تحت فشار که روی پمپ ها یا کنار ان قرار دارد وبه مخزن دیافراگمی = مخزن تحت فشار  = منبع فشار = مخزن انبساط معروف است.

عملکرد منبع فشار اب :نصب و راه اندازى پمپ اب مجتمع مسكوني اصفهان استاندارد بهداشت جهانی عمر تیوپ برای مصرف اشامیدنی, پرشر سوئیج پمپ آب, پمپ دیافراگمی, تعمیر پمپ آب

استفاده از مخازن تحت فشار در پمپ‌های آپارتمانی بسیار رایج است و انتخاب مخزن نیز با توجه به تعداد واحدهای ساختمان و مقدار مصرف است.

این منبع پس از اتصال به پمپ اب با توجه به ظرفیت خود، به طور دائم حجمی از آب را تحت فشار نگه می‌دارد،

به این ترتیب زمانی که یک شیر آب باز می‌شود تا زمانی که آب درون مخزن فشارتمام نشود، و یا از فشار مینیمم تنظیم شده روی پرشرسوئیچ کمتر نشود پمپ شروع به کار نخواهد کرد.

اب با فشار تنظيم شده روی پرشرسوئیچ درون تیوپ جمع شده و توسط بادی که پشت آن است و به صورت متراکم درآمده به محض باز شدن شیر آب به درون سیستم لوله کشی جاری خواهد شد.

پس اگر مخزن انبساط به درستی و با توجه به تعداد واحد‌ها و مقدار آب مصرفی انتخاب شود، پمپ دفعات کمتری روشن شده و این امر علاوه بر آلودگی صوتی کمتر به کاهش مصرف برق نیز کمک می‌کند.

پمپ با منبع فشار نیاز به سرویس و نگهداری به صورت منظم (بین 3 تا 6 ماه )دارد.

علاوه بر منبع فشار، از یک پرشرسوئیچ، پنج‌راهی و درجه تنظیم فشار برای نصب پمپ خانگی همراه با مخزن دیافراگمی استفاده می‌شود.

پمپ هر 6 ماه باید توسط تکنسین سرویس وتنظیم شود.

کارایی این نوع منبع ها انبساط به این شکل  می باشد که با روشن شدن پمپ اب با فشار وارد منبع شده و تیوپ منبع فشار را پراز اب می کند سپس هوای پر فشاری که در منبع انبساط است آب را با فشار به داخل لوله ها هدایت می کند  .

آب که با فشار پمپ به داخل تویپ منبع هدایت شده است به محض باز شدن شیر تخلیه می شود. اگر  آبی بیش از حد  ذخیره شده در منبع را طلب کنید و در صورتی که همچنان شیر باز باشد آن موقع افت فشار در منبع  به دلیل کم شدن آب درون آن رخ می دهد پس از ان  به وسیله کلید اتوماتیک مكانيكي , پمپ استارت می خورد و وارد مدار می شود تا کمبود فشار آب را تامین کند.والكترو پمپ روشن شده و خواسته شما را اجرا می کند .

منبع آب تحت فشار را به وسیله کلید اتوماتیک و پنچ راهی و درجه به پمپ متصل می کنند. 

بهتر است از منبع تحت فشار برای پمپ های 1 اسب به بالا استفاده شود و برای پمپ اب با قدرت زیر 1 اسب بهتر است ازاتوماتیک دیجیتال استفاده کنیم .

اگر فشار هوای تیوپ منبع تحت فشار کم شود تیوپ مدتی از خاصیت کششی خود استفاده کرده و بعد از ان  سوراخ میشود که بایستی توسط سرویسکار تعویض شود.

اگر تیوپ دیر تعویض شود به منبع فلزی نیز اسیب میرسد و منبع به سرعت پوسیده می شود .

تیوپ  منبع فشار مخزن دیافراگم

مزیت استفاده از منبع تحت فشار در پمپ های خانگی این است که اصطحلاک پمپ پایین آمده و مقدار فشار لازم برای خروجی آب مصرفی ایجاد می شود. منابع تحت فشار پمپ آب از 24 تا 500 لیتری جهت مصرف در پمپ های خانگی ,  پمپ های آبیاری ،  پمپ آتشنشانی , پمپ های صنعتی موجود است .

بعد از سایز منبع 24لیتری به ترتیب حجم های بر حسب لیتر 50-60-80-100-150-200-300-500  را داریم 

از مخزن فشار پمپ آب برای این استفاده می شود که برای هر باز کردن شیر الكتروپمپ شروع به کار ننماید. بنابراین عمر مفید پمپ اب با استفاده از مخزن فشار بالاتر می رود.

مخازن تحت فشار انواع وبرندهای گوناگونی دارد. ترکیه و آلمان و ایتالیا تا چین و ایراني.

اینگونه منبع ها در حجم های مختلف و برای کاربردهای مختلف نیز تولید میشوند.رایجترین و پرمصرف ترین حجم برای کاربران خانگی همان منبع های با سایز 24 لیتری هستند.معمولا این گونه منبع ها برای یک واحد تا 2 واحد مفید هستند .

 مطابق با استاندارد بهداشت جهانی عمر تیوپ هاي مرغوب برای مصرف اب اشامیدنی 4 ماه است 😯 و رنگ این مخازن فشار ابی است .(البته بجز ایران 🙂 …..) به علت اینکه تویپ در طول مدت 4 ماه حداقل 12000مرتبه پر وخالی میشود (مانند بادکنک ) به همین علت مولکولهای پلیمر از سطح تویپ جدا شده و اب را الوده می کند بنابرين بهتر است حداقل سالي يك  يا دو بار تویپ را تعويض كنيد.

منبع ابی فقط  برای اب سرد و منبع قرمز برای اب گرم و سرد استفاده می شود. مخزن فشار اب سرد و

هوای درون منبع انبساط باید چه فشاری داشته باشد؟

فشار هوای درون منبع بستگی قدرت الكتروموتور و به حجم مخزن فشار اب و تعداد طبقات ،متراژ لوله کشی ،تنظیم اتوماتیک و… دارد. ولی لوله كشها به طور نسبی بین 25 الی 35 psi قرار می دهند و يا 3/ بار کمتر از حداقل فشار استارت پمپ اب قرار می دهند .(تائين بهترين مقدار فشار هوا تجربي مي باشد)

مخزن تحت فشار درمقدار فشار آب تاثيری نمی گذارد و این پمپ اب هست که فشار آب را مشخص می کند .مخزن فشار اب تنها برای ذخیره مقدار آبی است که به پمپ استراحت می دهد و از مصرف برق بیش از حد پمپ جلوگیری میکند همچنین باعث تنظیم گام های روشن و خاموش شدن اتوماتیک  میشود .هرچقدر منبع فشار بزرگتر باشد پمپ شما ذخیره آب بیشتری دارد پس الكترو پمپ دیرتر روشن می شود .

متناسب بودن مخزن فشار اب  با قدرت پمپ اب …

مخزن فشاراب حتما باید با قدرت پمپ اب نیزمتناسب باشد در غير از اين صورت به الكترو موتور فشار زيادي وارد مي شود و با ضربه و صداي زيادي روشن و خاموش مي شود و طول عمر مفيد مخزن فشار اب نيز به شدت كم مي شود و تعداد دفعات روشن و خاموش شدن الكترو پمپ اب بسيار زياد مي شود.و معمولا بعد از مدتي مخزن فشار اب  ترك مي خورد.

ظرفیت منبع انبساط نصب شده روی پمپ به چه عواملی بستگی دارد ?

1 : به قدرت پمپ
مثال : برای پمپ های تا 1 اسب مخزن تحت فشار 24 لیتری کفایت می کند ولی برای پمپ های 2 اسب مخازن 50  لیتری هم جواب نمی دهند و زود سوراخ میشوند

2: به میزان مصرف آب
مثال : برای 1 تا 2 واحد مخزن 24 لیتری کفایت می کند ولی برای 4 تا 3 واحد حداقل مخزن 50 لیتری و برای  5 واحد حداقل مخزن 60 لیتری باید نصب شود در غیر اینصورت تعداد استارت های پمپ زیاد می شود و پمپ می سوزد.

بهترین حجم مصرفی برای ساختمان ها برای چند واحد که بصورت مشترک از یک پمپ اب استفاده می کنند معمولا 80-100-150 لیتری می باشد که با توجه به تعداد واحد، و پمپ آب نصب شده و دیگر پارامترها تعیین می گردد.
نكته مهم :
منبع فشار یا Pressure tank مهمترين قسمت سيستم اب رساني پمپ است و زمانی که خراب شود کل سیستم دچار اختلال می شود و پمپ مدام روشن / خاموش می شود .
منبع فشار مهمترین قسمت یک سیستم اتوماتيك اب رساني است و مهمترین  دلیل خرابی پمپ ها  منبع تحت فشار مي باشد.
در محل هایی که مخزن ذخیره آب قبل از پمپ نمی گذارند معمولا اولین  دلیل خرابی های پمپ ، قطع شدن آب و خشک کار کردن پمپ می باشد كه باعث داغ شدن پمپ مي شود .
در محل هایی که منبع ذخیره آب دارند و پمپ خراب می شود اكثرا تقصیر خرابی منبع فشار است.
هوا و ملوکول های آن فرار است و بعد از چند ماه بخاطر فشرده شدن از سطح تویپ عبور كرده و با اب هم ترکیب می شوند می بایست هر چند ماه یکبار (معمولا 2 تا 6 ماه) منبع تحت فشار را مجداد تنظیم نمود.در صورتي كه جنس تویپ خوب باشد اين زمان طولاني تر مي شود.

راهنمای خرید پمپ اب خانگی و مخزن فشار اب …..

محاسن و معایب اتوماتیک دیجیتال پمپ اب چیست ؟….

مرکز فنی پمپ استان قم-الکتروتکنیک باقریان

 منبع تحت فشارقیمت منبع تحت فشار قیمت منبع تحت فشار پمپ اب منبع تحت فشار بدون تیوپ مخزن پمپ آب خانگی تیوپ منبع تحت مخزن فشار مخازن تحت فشار آب مخازن تحت فشار پمپ آب مخازن تحت فشار پمپ آب خانگی فشار قیمت منبع پمپ آب منبع تحت فشار ایتالیایی مخازن تحت فشار پمپ آب خانگی قیمت منبع پمپ آب قیمت منبع تحت فشار مخازن تحت فشار آب مخازن تحت فشار پمپ آب مخازن تحت فشار پمپ آب خانگی مخزن پمپ آب خانگی مخزن تحت فشار مخزن فشار اب منبع تحت فشار تیوپ منبع تحت فشارمخزن دیافراگمی مخزن پمپ آب خانگی مخازن تحت فشار پمپ آب خانگی منبع فشار پمپ آب   مخازن تحت فشار مخازن تحت فشار

 

آیا سوال یا نظر دارید؟

6 comments on “مخازن تحت فشار پمپ آب خانگی

Sahra

با سلام،وقتی پمپ خاموش باشد مخزن تحت فشار هیچ ارتباطی با منبع آب ندارد؟یعنی وقتی پمپ خاموش است شیری بین مخزن م منبع هست که بسته میشود؟ در حالت روشن بودن پمپ چطور؟

Reply
تاسیسات فنی اصفهان

سلام،
شرمندام متوجه سوال شما نشدم

Reply
ابوذر

سلام دوطبقه مسکونی ،ایا اب تامین میشود بدون تانک یا منبع،وفقط همین منبع انبساط کافیست؟24 لیتری کفایت میکند؟قیمت ونصب اون شامل چه مقدار هزینه میشه؟مسستاجر

Reply
تاسیسات فنی اصفهان

دوطبقه مسکونی ،ایا اب تامین میشود بدون تانک یا منبع؟؟؟ بستگی به فشار اب شهری شما دارد ( حداقل 1.8 بار باشد)
فقط همین منبع انبساط کافیست؟24 لیتری کفایت میکند؟ بله کافیست
قیمت ونصب اون شامل چه مقدار هزینه میشه؟ بستگی به محل و مقدار کار دارد

Reply
sina tabnak

باعرض سلام وخسته نباشید بفرمایید که دوتامنبع تحت فشار80لیتری درمدار پمپ اب. به چه صورت باید نصب گردد منظور از موازی یاسری چی هست لطفا توضیح دهید خیلی ممنون

Reply
تاسیسات فنی اصفهان

سلام .
هيچ فرقي ندارد 80+80=160 ليتر . منظور از موازی یاسری بودن در نصب پمپ ها مي باشد . براي بالا بردن فشار اب (هد اب ) پمپ ها را به شكل سري مي بندند و براي بالا بردن حجم اب (دبي اب ) به شكل موازي نصب مي كنند .

Reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دسته‌ها

خدمات تاسیسات اب اصفهان 

{تلفن اصفهان : 91002201 }

{خدمات: 09130294933 }

خدمات و فروش  تاسیسات و  لوله کشی 

فروش و خدمات نصب و تعمیرات و سرويس:

لوله بازکنی و رسوب زدایی

1:  پمپ اب ساختمان ( نصب – فروش – سرویس دوره ای  – نصب – رفع عیوب – رفع ضربه قوچ  – سیم پیچیالكتروپمپ – سرویس دوره ای  – تعمیرات و خدمات )

1:1: نصب تابلو برق تک فاز و سه فاز پمپ( محافظ مدار فرمان و قدرت الکتروپمپ )

2: توالت فرنگی (فروش+نصب+ تعمیرات ) 

 3: سيم پيچي الكتروموتور

4: شیرالات و رادیاتور (فروش-تعمیرات)

5: کولرابی ( فروش  + سرویس + الكتروموتور جایگزین )

6:پکیج شوفاژ (فروش – تعمیرات)

error: تحت قانون کپی رایت